Virüsü ciddiye almadı ama virüs, onu ciddiye aldı…

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, koronavirüs nedeniyle yoğun bakıma kaldırıldı

Son dakika: Dün koronavirüs belirtileri devam ettiği için hastaneye kaldırılan İngiltere Başbakanı Boris Johnson, yoğun bakıma alındı.

İngiltere Başbakanlık Ofisi 10 Numara’dan yapılan açıklamada, Johnson’ın devam eden koronavirüs belirtileri nedeniyle dün akşam Londra’daki St Thomas Hastanesine kaldırıldığı hatırlatıldı.

Johnson’ın dünden bu yana doktor gözetimi altında tutulduğu kaydedilen açıklamada, “Bu öğleden sonra Başbakan’ın durumu kötüleşti. Sağlık ekibinin tavsiyesi üzerine hastanedeki yoğun bakım ünitesine alındı.” ifadesi yer aldı.

DIŞİŞLERİ BAKANI VEKALET EDECEK

Başbakan’ın, Dışişleri Bakanı Dominic Raab’ın gerektiğinde kendi yerine vekalet etmesini istediği duyurulan açıklamada, Johnson’a mükemmel şekilde bakıldığı belirtildi.

İNGİLİZ BASINI DURUMUNUN AĞIRLAŞTIĞINI YAZMIŞTI

İngiliz basını, Londra’daki St Thomas Hastanesine kaldırılan İngiltere Başbakanı Boris Johnson’a oksijen tedavisi uygulandığını ve halen öksürük ve ateş görüldüğü belirterek, durumunun ağırlaştığını iddia etmişti.

 

Söz konusu haberler üzerine Twitter hesabından açıklama yapan Johnson, “Dün gece doktorumun tavsiyesi üzerine hala koronavirüs semptomları yaşadığım için bazı rutin testleri yaptırmaya hastaneye gittim. İyi durumdayım ve ekibimle temas halindeyim, bu virüsle savaşmak ve herkesi güvende tutmak için birlikte çalışıyoruz” ifadelerini kullanmıştı. Başbakanlık ise gün içinde Johnson’ın hastanede rahat bir gece geçirdiğini, bir süre daha gözlem altında kalacağını ve bu sırada görevini sürdüreceğini duyurmuştu.

SALGINA YAKALANMADAN ÖNCE NE DEMİŞTİ

Başbakan Johnson, COVID-19 pandemisinin başlarında “Geçen gece birkaç corona virüs hastasının olduğu bir hastanedeydim. Hastalarla el sıkıştım ve el sıkışmaya devam ediyorum.” açıklamasında bulunarak dünyanın gündemine oturmuştu.

Bu açıklamadan kısa süre sonra Johnson’ın COVID-19 test sonucu pozitif çıktı. Durumu git gide kötüleşen başbakan dün geç saatlerde yoğun bakımda tedavi altına alındı.

Boris Johnson’ın Londra’da belediye başkanlığı görevini yaparken bir marketten tek başına alışveriş yaptığı görüntüler yeniden gündeme geldi.

Görüntülerin yakın zamanda kaydedildiğini düşünenler sosyal medyada İngiltere Başbakanı Johnson’ı corona virüse karşı gerekli tedbiri almamakla eleştirdi.

Johnson’ın salgından önce çekilen görüntülerinde bisikletle tek başına Iraklıların işlettiği bir marketten alışveriş yaptığı görülüyor. Yanında korumaları olmadan alışverişini tamamlayan Johnson kasada ödeme yaparak bisikletine doğru ilerliyor ve kendisiyle fotoğraf çekmek isteyenleri kırmayarak herkesle tokalaşıp uzaklaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir